Menu

O Hanhart

Když byl v roce 1882 ve švýcarském městě Diessenhofen otevřen malý obchod s hodinkami, ještě se nevědělo, že jméno Hanhart bude později znamenat největšího evropského výrobce a lídra na trhu v sektoru mechanických stopek, který bude hrát hlavní roli v německém hodinářském průmyslu.

Kromě krátkého období po druhé světové válce se Hanhart může pochlubit nepřetržitou výrobní tradicí až do současnosti. Průlom společnosti přišel v roce 1924, kdy Willy Hanhart, syn zakladatele, uvedl na trh první dostupné mechanické stopky. V roce 1938 pak přišla druhá velká éra: Hanhart se stal průkopníkem ve výrobě pilotních chronografů a se svým kalibrem 40 vytvořil cestu pro vývoj těchto dnes velmi vyhledávaných sběratelských předmětů. Od padesátých let minulého století se Hanhart stále více zaměřoval na výrobu mechanických stopek a následně dosáhl globálního dosahu jejich použitím při měření času při sportu. Stopky Hanhart se staly nepostradatelnými při důležitých automobilových závodech a sportovních akcích i v průmyslu.

Nejvyšší kvalita „Made in Germany“

V Gütenbachu byl nedávno založen nový hodinářský ateliér, kde se vyrábějí chronografy Hanhart. Hned vedle něj, v muzeu, je jedinečná historie společnosti zastoupena v podobě cenných exponátů a hodinek, které Hanhart vyrobil od založení společnosti.

Továrna v Gütenbachu má vlastní nástrojárnu a dílnu pro výrobu. Po vývoji a konstrukci se na místě ve Schwarzwaldu vyrábí široká škála dílů pro mechanické hodinové strojky, od nejmenších ozubených koleček po základní desky.

V mnoha výrobních krocích se frézované, lisované nebo erodované komponenty nejprve sestavují do sestav. Při závěrečné montáži hodináři spojí všechny komponenty a nastaví číselníky a ručičky. Výsledkem jsou vysoce přesné hodinky a stopky se speciálně vyvinutými doplňkovými funkcemi a značkou kvality „Made in Germany“.